Licensed to FinishTiming - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/21/2014 09:36 PM
                         Zips Invitational - 2/21/2014                         
                    Timing/Results by www.FinishTiming.com                     
                    Stile Field House, University of Akron                     
                                    Results                                    
 
Women 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Grambling, Nina           SO Youngstown S              7.58   1 
  2 Jarrett, Ciara            SR Youngstown S              7.70   1 
  3 Johnson, Daniella         FR Akron                     7.73   1  7.721
  4 White, Malayah            SO Buffalo                   7.73   1  7.726
  5 Sullivan, Lauren          FR Buffalo                   7.80   1  7.796
  6 Martin-Sacristan, Ana     FR Akron                     7.80   2  7.800
  7 Washington, Alexis        SR Youngstown S             x7.88   1 
  8 Weldon, Courtney          SO Akron                    x8.06   2 
  9 Spotleson., Sage          FR Youngstown S             x8.26   2 
 
Women 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jarrett, Ciara            SR Youngstown S             24.68   1 
  2 Green, Daziah             FR Akron                    24.78   1 
  3 Grambling, Nina           SO Youngstown S             24.83   1 
  4 Washington, Alexis        SR Youngstown S            x25.45   1 
  5 Bell, Samia               FR Akron                    25.62   2 
  6 Christian, Rachel         JR Akron                   x25.78   1 
  7 Weldon, Courtney          SO Akron                   x26.26   2 
  8 Gunther, Megan            FR Youngstown S            x27.06   2 
 
Women 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Garland, Desiree          FR Akron                    56.54   1 
  2 Shiley, Jen               SO Youngstown S             56.95   1 
  3 Vanwright, Alteeka        SR Youngstown S             58.00   1 
  4 Flores, Sara              FR Buffalo                  58.28   1 
  5 Mason, Mycah              SO Akron                    59.21   2 
  6 Knaster, Jade             FR Buffalo                1:00.67   2 
  7 Thomson, Tori             FR Youngstown S          x1:01.41   2 
 
Women 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Omorogbe, Uwa             JR Buffalo                2:14.35  
  2 Cooper, Alexis            SR Youngstown S           2:17.38  
  3 Snipes, Tara              FR Akron                  2:20.17  
  4 Blair, Alexandra          FR Akron                  2:20.64  
  5 Shay, Brittany            SO Robert Morri           2:23.47  
  6 Mooney, Kiera             FR Robert Morri           2:24.26  
  7 Choma, Amanda             FR Robert Morri          x2:26.18  
  8 Monte, Megan              FR Youngstown S           2:33.43  
  9 Smith, Ashley             JR Youngstown S          x2:38.01  
 
Women 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Whitlow, Kayla            JR Akron                  5:01.00  
  2 Oubida, Fabiola           FR Buffalo                5:07.25  
  3 Foisy, Michaela           FR Akron                  5:10.19  
  4 Ciarniello, Monica        JR Youngstown S           5:12.70  
  5 Blair, Alexandra          FR Akron                 x5:17.97  
  6 Papp, Marisa              FR Akron                 x5:20.61  
  7 Russell, Maggie           SO Buffalo                5:28.87  
  8 Kupniewski, Sarah         FR Akron                 x5:30.82  
  9 Klim, Melissa             FR Youngstown S           5:32.28  
 10 Monte, Megan              FR Youngstown S          x5:36.47  
 11 Rogenski, Elizabeth       FR Youngstown S          x5:37.98  
 12 Stockmaster, Brittany     JR Youngstown S          x5:44.54  
 13 Smith, Ashley             JR Youngstown S          x5:50.04  
 -- Snipes, Tara              FR Akron                      DNF  
 -- Willis, Morgan            SO Akron                      DNF  
 
Women 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wheeler, Melinda          FR Buffalo               10:15.13  
  2 Swartwood, Hilary         SR Buffalo               10:15.71  
  3 Clarkin, Christina        JR Buffalo              x10:17.29  
  4 Leo, Gabrielle            JR Buffalo              x10:22.02  
  5 Hopkins, Meagan           FR Buffalo              x10:22.86  
  6 Roth, Jillian             SO Akron                 10:30.49  
  7 Wessel, Meaghan           SO Buffalo              x10:35.54  
  8 Klim, Melissa             FR Youngstown S          11:21.12  
  9 Stockmaster, Brittany     JR Youngstown S          11:36.74  
 10 Zielinski, Alley          JR Robert Morri          11:40.10  
 11 Erb, Kacie                FR Robert Morri          11:44.34  
 12 Shea, Abbie               FR Akron                 11:50.95  
 
Women 60 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Roloff, Annika            SO Akron                     8.72   1 
  2 Lyttle, Christine         FR Buffalo                   8.85   1 
  3 Allen, Alexandra          SO Akron                     8.97   1 
  4 Bush, Sabrina             SO Buffalo                   9.09   2 
  5 Gunther, Megan            FR Youngstown S              9.27   1 
  6 Homan, Kendall            SR Youngstown S              9.34   2 
  7 Spotleson., Sage          FR Youngstown S             x9.36   2 
  8 Gordon, Michalla          FR Akron                    x9.52   2 
  9 Borini, Isabella          FR Buffalo                  x9.73   2 
 
Women 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Youngstown St.  'A'                                 3:56.14  
     1) Shiley, Jen SO                  2) Vanwright, Alteeka SR          
     3) Cooper, Alexis SR               4) Thomson, Tori FR               
  2 Akron  'A'                                          3:58.66  
     1) Bell, Samia FR                  2) Green, Daziah FR               
     3) Mason, Mycah SO                 4) Willis, Skyler JR              
 
Women High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Willis, Skyler            JR Akron                    1.58m    5-02.25 
     1.53 1.58 1.63 
        O    O  XXX 
  2 Gordon, Michalla          FR Akron                    1.43m    4-08.25 
     1.38 1.43 1.48 
        O   XO  XXX 
 -- Borini, Isabella          FR Buffalo                     NH            
     1.48 
      XXX 
 
Women Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Roloff, Annika            SO Akron                    4.17m   13-08.25 
     4.04 4.17 4.30 
       XO    O  XXX 
  2 Beaumont-Courteau, Arian  SR Akron                    3.89m   12-09.00 
     3.74 3.89 4.04 
        O    O  XXX 
  2 Van Dusen, Jenna          JR Buffalo                  3.89m   12-09.00 
     3.74 3.89 4.04 
        O    O  XXX 
  4 Lucas, Claire             JR Akron                   x3.89m   12-09.00 
     3.74 3.89 4.04 
       XO    O  XXX 
  5 Szabo, Rebecca            FR Akron                   x3.89m   12-09.00 
     3.44 3.59 3.74 3.89 4.04 
        O    O  XXO    O  XXX 
  6 Waibel, Nicole            FR Youngstown S             3.89m   12-09.00 
     3.29 3.44 3.59 3.74 3.89 4.04 
       XO    O   XO   XO    O  XXX 
  7 Hasse, Caroline           SO Akron                   x3.89m   12-09.00 
     3.74 3.89 4.04 
        O   XO  XXX 
  8 Thill, Jenn               FR Buffalo                  3.74m   12-03.25 
     3.74 3.89 
        O  XXX 
  8 Loy, Olivia               SO Robert Morri             3.74m   12-03.25 
     3.44 3.59 3.74 3.89 
        O    O    O  XXX 
  8 Ledford, Bethany          JR Robert Morri             3.74m   12-03.25 
     3.44 3.59 3.74 3.89 
        O    O    O  XXX 
 11 Truppo, Kelly             JR Buffalo                 x3.74m   12-03.25 
     3.74 3.89 4.04 
      XXO    P  XXX 
 12 Ropp, Hanna               JR Youngstown S             3.44m   11-03.50 
     3.09 3.29 3.44 3.59 
        O    O    O  XXX 
 13 Ligore, Karlie            JR Youngstown S            x3.44m   11-03.50 
     3.09 3.29 3.44 3.59 
        O   XO  XXO  XXX 
 -- Selden, Evyn              SO Robert Morri                NH            
     3.09 
      XXX 
 -- Maurerman, Sarina         FR Youngstown S                NH            
     3.09 
      XXX 
 -- Bates, Taylor             SO Buffalo                     NH            
     3.59 
      XXX 
 
Women Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Martin-Sacristan, Ana     FR Akron                    5.80m   19-00.50 
      5.72m  5.73m  5.80m  FOUL  5.77m  FOUL
  2 Wikar, Magda                 Unattached               5.57m   18-03.25 
      FOUL  FOUL  5.42m  5.39m  FOUL  5.57m
  3 Johnson, Daniella         FR Akron                   x5.46m   17-11.00 
      5.44m  5.37m  5.43m  5.46m  5.39m  FOUL
  3 Pinheiro, Amanda          SO Akron                    5.46m   17-11.00 
      5.14m  FOUL  5.40m  5.37m  5.46m  FOUL
  5 Gaudyn, Weronika          FR Akron                   x5.43m   17-09.75 
      5.41m  5.26m  5.43m  PASS  PASS  PASS
  6 Szabo, Rebecca            FR Akron                   x5.30m   17-04.75 
      5.25m  5.23m  5.30m  FOUL  5.29m  PASS
  7 Forbes, Tyra              FR Buffalo                  5.29m   17-04.25 
      4.78m  5.00m  5.20m  5.02m  5.29m  5.06m
  8 Wyatt, Chartice           JR Robert Morri             5.28m   17-04.00 
      5.28m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  8 Homan, Kendall            SR Youngstown S             5.28m   17-04.00 
      5.06m  5.05m  FOUL  5.22m  5.28m  FOUL
 10 Roloff, Annika            SO Akron                   x5.23m   17-02.00 
      5.23m               
 11 Scanlon, Maria            SO Robert Morri             4.96m   16-03.25 
      4.92m  4.96m  4.50m         
 12 Lewis, Tanel              FR Robert Morri            x4.85m   15-11.00 
      4.62m  4.56m  4.85m         
 
Women Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Weaver, Iyisha            JR Akron                   11.60m   38-00.75 
      11.25m  11.44m  FOUL  FOUL  11.23m  11.60m
  2 Forbes, Tyra              FR Buffalo                 11.13m   36-06.25 
      FOUL  10.64m  10.89m  11.00m  10.83m  11.13m
  3 Pinheiro, Amanda          SO Akron                   10.93m   35-10.50 
      10.61m  10.90m  10.91m  10.79m  10.93m  PASS
  4 Homan, Kendall            SR Youngstown S            10.84m   35-06.75 
      10.40m  10.84m  PASS  PASS  PASS  PASS
  5 Wyatt, Chartice           JR Robert Morri            10.42m   34-02.25 
      10.17m  FOUL  10.17m  10.15m  10.42m  10.10m
 -- Lewis, Tanel              FR Robert Morri              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL  PASS  PASS  PASS
 
Women Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Cooks, Alexis             SO Akron                   15.60m   51-02.25 
      FOUL  FOUL  14.03m  14.87m  15.60m  FOUL
  2 Dornisch, Megan           SO Akron                   13.80m   45-03.50 
      FOUL  13.65m  13.20m  11.55m  FOUL  13.80m
  3 Guyett, Jessica           SO Robert Morri            13.13m   43-01.00 
      12.78m  13.13m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  4 Kotula, Rachael           SR Robert Morri            13.07m   42-10.75 
      13.04m  FOUL  12.57m  FOUL  12.38m  13.07m
  5 Ray, Aubree               JR Robert Morri           x12.87m   42-02.75 
      12.29m  FOUL  FOUL  12.87m  FOUL  FOUL
  6 Trybend, Ciera            FR Youngstown S            12.22m   40-01.25 
      10.86m  11.32m  FOUL  11.67m  12.22m  FOUL
 
Women Weight Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Funk, Brittany            JR Akron                   21.20m   69-06.75 
      20.66m  19.51m  FOUL  20.83m  21.20m  FOUL
  2 Cooks, Alexis             SO Akron                   19.58m   64-03.00 
      19.58m  18.53m  19.15m  FOUL  18.83m  19.36m
  3 Suciu, Emily              JR Akron                  x16.92m   55-06.25 
      16.70m  FOUL  16.92m  FOUL  FOUL  16.10m
  4 Dornisch, Megan           SO Akron                  x16.89m   55-05.00 
      16.35m  16.65m  16.89m  FOUL  16.06m  15.58m
  5 Kotula, Rachael           SR Robert Morri            14.11m   46-03.50 
      14.11m  FOUL  FOUL  13.58m  FOUL  13.64m
  6 Black, Samantha           FR Robert Morri            13.41m   44-00.00 
      FOUL  13.41m  FOUL  13.03m  FOUL  12.44m
  7 Wesner, Megan             JR Youngstown S            13.22m   43-04.50 
      FOUL  FOUL  12.42m  FOUL  13.22m  FOUL
 
Men 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cheek, Bryce              SO Akron                     6.84   1 
  2 Ruby, Julius              SO Akron                     6.89   1 
  3 Yohman, Keith             FR Akron                    x7.04   2  7.033
  3 Embry, Marcellus          FR Youngstown S              7.04   1  7.033
  5 Gattison, Dalyn           FR Youngstown S              7.13   2 
  6 Lever, Joshua             FR Youngstown S             x7.15   1 
  7 Breiding, Thomas          FR Akron                    x7.39   2 
 
Men 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Embry, Marcellus          FR Youngstown S             21.97   2 
  2 Baldwin, Miles            FR Akron                    21.99   1 
  3 Owens, Nick               JR Akron                    22.20   1 
  4 Roy, R. Abraham           SR Robert Morri             22.40   2 
  5 Williamson, DJ            JR Akron                   x22.47   1 
  6 Gattison, Dalyn           FR Youngstown S             22.70   2 
  7 Lever, Joshua             FR Youngstown S            x22.74   2 
 
Men 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gray, Brent               FR Akron                    48.13   1 
  2 Hall, Robin               FR Youngstown S             48.25   1 
  3 Owens, Nick               JR Akron                    48.34   1 
  4 Weems, Sean               JR Akron                   x48.50   1 
  5 Letlow, Dewaylan          FR Akron                   x49.04   1 
  6 Gali, Joshua              FR Buffalo                  49.36   2 
  7 Helms, John               FR Youngstown S             49.39   2 
  8 Scheving, Tyler           SO Buffalo                  49.64   2 
  9 Cummiskey, Brian          SO Buffalo                 x50.22   3 
 10 Mask, Treyvon             FR Buffalo                 x50.28   2 
 11 Williamson, Marquis       SO Youngstown S            x50.40   2 
 12 McCarty, Corey            FR Buffalo                 x50.48   2 
 13 Fils-Aime, Frederic       FR Buffalo                 x50.56   3 
 14 Garcia, Jacques           SO Buffalo                 x51.10   3 
 15 Reinhardt, Ben            FR Buffalo                 x51.16   3 
 
Men 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hiltner, Jake             SR Akron                  1:49.64  
  2 Crimmins, Brian           SO Buffalo                1:50.71  
  3 Genovesi, Gabriel         SR Akron                  1:52.33  
  4 Peinkofer, Alec           FR Buffalo                1:52.72  
  5 Murphy, Clayton           FR Akron                 x1:54.67  
  6 Hutnyan, John             SO Youngstown S           1:56.49  
  7 Thompson, Freddie         SR Robert Morri           1:59.47  
  8 Killian, Matthew          SO Buffalo               x2:02.82  
 -- Poholski, Sean            FR Akron                      DNF  
 
Men 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zupan, Daniel             FR Akron                  4:09.76  
  2 Goulet, Zach              SR Akron                  4:13.44  
  3 Bruce, Cameron            SO Buffalo                4:14.56  
  4 Gentile, Nick             SR Robert Morri           4:19.01  
  5 Dickinson, James          FR Buffalo                4:21.11  
  6 Richmond, Jon             FR Youngstown S           4:36.71  
 -- Murphy, Clayton           FR Akron                      DNF  
 
Men 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cochrun, Kyle             JR Akron                  8:37.08  
  2 Norris, Trevor            SO Akron                  8:40.20  
  3 Gliha, Nick               JR Youngstown S           8:41.50  
  4 Zegarelli, Martin         SO Akron                 x8:49.78  
  5 Harris, Heath             SR Akron                 x9:21.91  
  6 Dailey, Kevin             FR Robert Morri           9:26.85  
  7 Molchaney, Michael        SR Robert Morri           9:34.87  
  8 Jones, Darryl             JR Robert Morri          x9:35.32  
  9 Sowards, Ryan             SO Youngstown S           9:39.64  
 -- Richmond, Jon             FR Youngstown S               DNF  
 
Men 60 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McCune, Alex              JR Akron                     8.02   1 
  2 Wray, Jacob               JR Buffalo                   8.14   1 
  3 Doherty, Christian        FR Buffalo                   8.29   1  8.282
  4 Morgan, Mike              SO Buffalo                  x8.29   1  8.287
  5 Borden, Brandon           SO Buffalo                  x8.44   2 
  6 Howard, Craig             JR Buffalo                  x8.49   1 
  7 Johansson, Bjorn          SR Akron                     8.50   2  8.494
  8 Cieslinski, Quentin       SO Akron                    x8.50   1  8.496
  9 Enck, Kevin               SR Buffalo                  x8.50   2  8.500
 10 Jones, Bryan              SR Akron                    x8.62   2 
 
Men 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Buffalo  'A'                                        3:22.94  
     1) Scheving, Tyler SO              2) Reinhardt, Ben FR              
     3) McCarty, Corey FR               4) Crimmins, Brian SO             
  2 Akron  'A'                                          3:30.95  
     1) Letlow, Dewaylan FR             2) Gray, Brent FR                 
     3) Ohiembor, Michael FR            4) Baldwin, Miles FR              
 
Men High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Durant, Martel            JR Akron                    2.12m    6-11.50 
     2.00 2.04 2.08 2.12 2.16 
        O    O    O    O  XXX 
  2 Strickland, John          JR Buffalo                  2.08m    6-09.75 
     1.95 2.00 2.04 2.08 2.12 
        O    O   XO    O  XXX 
  3 Reape, Chris              JR Buffalo                  2.08m    6-09.75 
     1.95 2.00 2.04 2.08 2.12 
        O    O    O  XXO  XXX 
  4 Witmyer, Shane            JR Robert Morri             1.95m    6-04.75 
     1.85 1.90 1.95 2.00 2.04 
       XO    P   XO    P  XXX 
  5 Beard, Kasey              FR Akron                    1.95m    6-04.75 
     1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 
        O    O    O   XO  XXO  XXX 
  6 Cieslinski, Quentin       SO Akron                   x1.95m    6-04.75 
     1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 
        O   XO   XO  XXO  XXX 
  7 Johansson, Bjorn          SR Akron                   x1.80m    5-10.75 
     1.75 1.80 1.85 
        O  XXO  XXX 
  8 Baker, Justin             FR Robert Morri             1.75m    5-08.75 
     1.75 1.80 
      XXO  XXX 
 
Men Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 McCune, Alex              JR Akron                    5.29m   17-04.25 
     4.99 5.14 5.29 5.44 
        O    O    O  XXX 
  2 Barber, Shawn             SO Akron                    5.29m   17-04.25 
     4.99 5.14 5.29 5.44 
        O   XO   XO  XXX 
  3 Light, Shawn              SR Akron                   x4.99m   16-04.50 
     4.99 5.14 
       XO  XXX 
  4 Rowland, Matthew          FR Akron                   x4.84m   15-10.50 
     4.84 4.99 
        O  XXX 
  5 Normoyle, Daniel          FR Buffalo                  4.24m   13-11.00 
     4.24 4.39 
       XO  XXX 
  6 Kmonk, Brandon            FR Robert Morri             3.74m   12-03.25 
     3.74 4.04 
        O  XXX 
 -- Wain, Chantz              SR Robert Morri                NH            
     3.74 
      XXX 
 -- Howard, Craig             JR Buffalo                     NH            
     4.99 
      XXX 
 -- Hume, Adam                JR Buffalo                     NH            
     4.84 
      XXX 
 
Men Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Baptiste, Daryl           SR Akron                    7.40m   24-03.50 
      7.40m  7.26m  7.40m  7.16m  PASS  PASS
  2 Tate, De'Vion             SO Akron                    7.21m   23-08.00 
      7.09m  7.20m  6.76m  FOUL  FOUL  7.21m
  3 Oduho, Joseph             SO Akron                   x6.99m   22-11.25 
      6.99m  FOUL  FOUL  6.86m  6.66m  FOUL
  4 Ashby, Austin             SO Buffalo                  6.92m   22-08.50 
      6.82m  6.92m  6.90m  6.51m  6.70m  6.64m
  5 Spann, Darien             SR Akron                   x6.83m   22-05.00 
      6.50m  6.61m  FOUL  6.62m  6.83m  FOUL
  6 Witmyer, Shane            JR Robert Morri             6.77m   22-02.50 
      6.54m  6.74m  FOUL  6.77m  FOUL  FOUL
  7 McCann, Donald            JR Buffalo                  6.67m   21-10.75 
      6.46m  6.56m  6.67m  FOUL  6.62m  FOUL
  8 Alfman, Chase             FR Akron                   x6.38m   20-11.25 
      FOUL  FOUL  6.30m  FOUL  6.38m  6.01m
  9 Enck, Kevin               SR Buffalo                 x6.32m   20-09.00 
      FOUL  6.32m  FOUL  6.22m  6.30m  6.21m
 10 Hartill, Alex             FR Akron                   x6.17m   20-03.00 
      FOUL  FOUL  6.17m            
 11 McCulloh, Kevin           SO Youngstown S             5.70m   18-08.50 
      5.67m  5.64m  5.70m         
 -- Dundee, Frank             FR Youngstown S              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Men Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Coats, Miles              SR Akron                   14.75m   48-04.75 
      14.45m  FOUL  14.75m  PASS  PASS  PASS
  2 Ohiembor, Michael         FR Akron                   14.71m   48-03.25 
      14.37m  FOUL  14.71m  14.41m  13.66m  13.59m
  3 Dahlstrand, John          JR Akron                  x14.19m   46-06.75 
      13.92m  FOUL  14.19m  FOUL  14.08m  14.03m
  4 Cathey, Kaishaun          FR Buffalo                 13.92m   45-08.00 
      13.92m  FOUL  13.89m  FOUL  FOUL  13.35m
 
Men Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Banke, Nicholas           SR Akron                   17.27m   56-08.00 
      17.02m  17.00m  17.27m  16.64m  17.06m  17.18m
  2 Lyons, Stephen            FR Youngstown S            15.93m   52-03.25 
      13.62m  15.19m  15.38m  15.93m  15.16m  15.12m
  3 Chiclowe, Jacob           SO Youngstown S            15.74m   51-07.75 
      15.06m  15.74m  15.06m  15.08m  15.70m  15.69m
  4 Mitchell, Stephen         SR Robert Morri            15.66m   51-04.50 
      15.65m  15.24m  15.32m  15.00m  15.49m  15.66m
  5 Slane, Casey              SO Akron                   15.64m   51-03.75 
      15.37m  15.30m  15.64m  FOUL  FOUL  FOUL
  6 Mitman, Robert            SO Akron                  x15.26m   50-00.75 
      14.45m  14.94m  14.69m  14.55m  15.26m  FOUL
  7 Vendemia, Eric            JR Youngstown S           x14.79m   48-06.25 
      14.72m  14.79m  FOUL  14.56m  FOUL  FOUL
  8 Corbitt, Jayden           FR Youngstown S           x13.83m   45-04.50 
      FOUL  13.43m  FOUL  13.83m  13.65m  13.54m
  9 Jones, Bryan              SR Akron                  x13.57m   44-06.25 
      13.19m  PASS  PASS  FOUL  13.57m  FOUL
 10 Enck, Kevin               SR Buffalo                 12.20m   40-00.50 
      11.80m  11.66m  12.20m         
 11 Morgan, Mike              SO Buffalo                 11.77m   38-07.50 
      11.77m  PASS  PASS         
 
Men Weight Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Shull, Zachary            SO Akron                   18.65m   61-02.25 
      18.16m  17.94m  FOUL  17.53m  18.65m  17.78m
  2 Banke, Nicholas           SR Akron                   18.57m   60-11.25 
      FOUL  17.64m  17.80m  15.50m  18.33m  18.57m
  3 Mitchell, Stephen         SR Robert Morri            17.36m   56-11.50 
      16.72m  17.36m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  4 Mitman, Robert            SO Akron                  x15.85m   52-00.00 
      14.14m  15.84m  15.77m  15.57m  15.74m  15.85m
  5 Vendemia, Eric            JR Youngstown S            13.97m   45-10.00 
      12.67m  12.81m  13.39m  FOUL  12.72m  13.97m
  6 Corbitt, Jayden           FR Youngstown S            12.18m   39-11.50 
      11.67m  12.05m  11.73m  FOUL  12.18m  FOUL